Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2024

Kto z was nie ma 90 tys. dolarów ręka w górę.

Powiem wam, kto nie ma. Pan Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w studiu telewizyjnym wyciągnął dokument potwierdzający przelew właśnie 90 tys.dolarów na konto komitetu olimpijskiego. Ten przelew miała wykonać jego małżonka.  Kim była pani Agnieszka, że miała te 90 tys. dolarów na koncie i mogła zrobić (tu pstryknijmy palcami) pstryk? Pani Agnieszka była doradcą banku Pekao SA. Świetnie więc zarabiała i nie ma się co czepiać ani jej, ani pana prezesa, ani innych działaczy sportowych (jak mi się wydaje), którzy gdzieś tam w eleganckich hotelach spali, podczas gdy, jak mówił pan minister Nitras, lekarz naszych siatkarek i siatkarzy nocował w domu pielgrzyma płacąc 48 euro za noc. Swoją drogą, te 48 euro za noc, dla niektórych Polaków także jest sporym wydatkiem.  48 euro, nawet razy kilka dni, to suma nieporównywalna oczywiście z 90 tysiącami dolarów. Dziennikarze sprawdzili co robiła pani Agnieszka, zanim została doradcą banku Pekao SA. Pani Agnieszka ...

Przedsiębiorca niczym współczesny niewolnik.

Muł pociągowy naszego państwa przemówił ludzkim głosem. Tym mułem jest przedsiębiorca prowadzący niewielki biznes. Nie trzeba się z nim zgadzać, ale warto wysłuchać: Od wielu już lat tak naprawdę nie miałem na kogo głosować. A teraz mam. Jak dotąd sobie radziłem. Głosowałem przeciwko czemuś lub głosowałem na przyjaciół. Ale teraz wreszcie mam na kogo zagłosować. I budzi to we mnie zdziwienie. Zdziwienie tym większe, że w życiu bym nie pomyślał o tym, że moim wyborem będzie akurat ta partia. Z różnych względów, głównie ideologicznych. Ale, jak mawia stara prawda, przez żołądek do serca. Od rozstania z firmą, w której pracowałem przez kilkanaście lat, jakoś sobie radzę. Prowadzę własną działalność gospodarczą i jeśli się da to chciałbym, by tak pozostało. Żaden szef mi nie mówi, że coś zrobiłem nie tak. Ale od pewnego czasu znowu zazdroszczę tym, którzy są na etatach. Dobija mnie składka zdrowotna, której oni nie płacą a ja tak. Ktoś kto pracuje na etacie, nawet nie jest w stanie wyobraz...