Remont łazienki za rządową dotację? "Łazienka +".
Remont łazienki za rządową dotację? "Łazienka +". Taką ofertę otrzymała mieszkanka Katowic. Do jednej z mieszkanek stolicy woj. śląskiego zatelefonował urzędnik. Poinformował, że w ramach rządowego programu "Łazienka +" może ona ubiegać się o dotację wynoszącą do 4,5 tys. zł. Te pieniądze pozwolą jej wyremontować łazienkę. Jest tylko jeden warunek - trzeba wpuścić urzędnika, który oceni stan łazienki. Kobieta śledzi bieżące aktualności. Słyszała o "500 +" i o "800 +". A także o "Mieszkaniu +" i o "Senior +". Jednak o "Łazience +" nie słyszała. Odpowiedziała dzwoniącemu do niej urzędnikowi, że nic nie wie o takim programie. Podejrzewa nawet, że nie jest on urzędnikiem i dzwoni na policję. Wtedy "urzędnik" szybko zakończył rozmowę. Zaś katowiczanka rzeczywiście zadzwoniła na Komendę Miejską Policji w Katowicach i poinformowała o - jej zdaniem - próbie oszustwa. Okazało się, że miała rację. Oszuści próbowali ...