Remont łazienki za rządową dotację? "Łazienka +".

Remont łazienki za rządową dotację? "Łazienka +". Taką ofertę otrzymała mieszkanka Katowic.

Do jednej z mieszkanek stolicy woj. śląskiego zatelefonował urzędnik. Poinformował, że w ramach rządowego programu "Łazienka +" może ona ubiegać się o dotację wynoszącą do 4,5 tys. zł.

Te pieniądze pozwolą jej wyremontować łazienkę. Jest tylko jeden warunek - trzeba wpuścić urzędnika, który oceni stan łazienki.

Kobieta śledzi bieżące aktualności. Słyszała o "500 +" i o "800 +". 

A także o "Mieszkaniu +" i o "Senior +". Jednak o "Łazience +" nie słyszała.

Odpowiedziała dzwoniącemu do niej urzędnikowi, że nic nie wie o takim programie. Podejrzewa nawet, że nie jest on urzędnikiem i dzwoni na policję.

Wtedy "urzędnik" szybko zakończył rozmowę. Zaś katowiczanka rzeczywiście zadzwoniła na Komendę Miejską Policji w Katowicach i poinformowała o - jej zdaniem - próbie oszustwa.



Okazało się, że miała rację. Oszuści próbowali w ten sposób dostać się do jej mieszkania. 

Po co? To raczej oczywiste.

Tak samo jak w przypadku wizyt panów "z elektrowni", "z gazowni", "wodociągów" czy "administracji", jeden odwracałby uwagę kobiety w łazience a inny w tym czasie przeszukiwał mieszkanie. 

Wiele starszych osób zostało w ten sposób okradzionych. Policja ostrzega przed nową formą oszustwa.

***

Uwaga

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby 

***

Mateusz Cieślak




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Współczesne Westerplatte - czyli dziś znów się poluje na czarownice.

Czy świat będzie głodował przez zaniechania Polaków?